آموزش ثبت مبایعه نامه در نرم افزار کاربردی چاپ قولنامه مشاور املاک سرو

خلاصه
1396/07/08

مبایعه نامه دگرگونی عظیمی در عرصه صنف مشاورین املاک ایجاد نموه است. با این وجود این مطلب آموزشی با عنوان «آموزش ثبت مبایعه نامه در نرم افزار کاربردی چاپ قولنامه مشاور املاک سرو »

آموزش ثبت مبایعه نامه در نرم افزار کاربردی چاپ قولنامه مشاور املاک سرو

آموزش ثبت مبایعه نامه در نرم افزار کاربردی چاپ قولنامه مشاور املاک سرو

 
چکیده
مبایعه نامه دگرگونی عظیمی در عرصه صنف مشاورین املاک ایجاد نموه است. با این وجود  این مطلب آموزشی با عنوان «آموزش ثبت مبایعه نامه در نرم افزار کاربردی  چاپ قولنامه مشاور املاک سرو » به موضوع هایی از جمله آموزش  ثبت  مبایعه نامه  و اثرات آن بر شغل(صنف) مشاورین املاک  و غیره می پردازد. هدف نهایی از این مطلب آموزش  ثبت مبایعه نامه  در نرم افزار کاربردی  چاپ قولنامه مشاور املاک سرو می باشد. در این قسمت خواهید آموخت که به چه صورت با استفاده از برنامه چاپ قولنامه مشاور املاک سرو یک مبایعه نامه را ثبت نمایید.
مقدمه
سال ها قبل ثبت مبایعه نامه به شیوه کلاسیک در صنف مشاورین املاک ایرادات  فراوانی از جمله از بین رفتن کاغذ پس از گذشت زمان،عدم امکان جستجوی سریع در بین ریز اطلاعات،حجیم بودن نگهداری اطلاعات کاغذی،عدم امکان ضمیمه نمودن مدارک،هزینه بر بودن نگهداری مبایعه نامه ها و غیره را داشت و همین کم و کاست ها   باعث شد تا سیستم های کامپیوتری با روی کارآمدن، این سیستم دستی را به سیستم مدرن و مکانیزه کامپیوتری تبدیل نمایند. این روزها مبایعه نامه در شغل مشاورین املاک کاربرد و کارآیی خیلی زیادی پیدا نموده است. و همین کار  علت شده تا این مزیت  مفید و کاربردی  در نرم افزار کاربردی چاپ قولنامه مشاور املاک سرو گنجانده شود. ثبت مبایعه نامه مزیت های خیلی زیادی ازجمله: جستجو در ریز اطلاعات قولنامه های ثبت شده،بایگانی(آرشیو) نمودن قولنامه های ثبت شده،چاپ قولنامه در سربرگ مخصوص مشاور املاک،پیشنویس قولنامه های انجام شده و غیره را به همراه دارد. در ادامه این آموزش با نحوه ثبت مبایعه نامه  در نرم افزار کاربردی چاپ قولنامه مشاور املاک سرو تولید شده توسط مهندسی آبان رایان البرز آشنا می شوید.  با این وجود ادامه این آموزش را پشت سرهم دنبال نموده.
آموزش ثبت مبایعه نامه در برنامه چاپ قولنامه مشاور املاک سرو
به منظور ثبت   مبایعه نامه  با استفاده از نرم افزار کاربردی چاپ قولنامه مشاور املاک سرو مراحل   زیر را می بایست سپری کنید. نخست نرم افزار چاپ قولنامه مشاور املاک سرو را اجرا کنید (باز نمایید) و پس از اینکار از منوی بالا گزینه «قولنامه» را کلیک نمایید و سپس گزینه «چاپ قولنامه»    را با استفاده از ماوس یکبار کلیک کنید پس از اینکار فرم(پنجره) ثبت مبایعه نامه  برای شما باز می شود؛ درون فرم باز شده می توانید اطلاعات و داده های خواسته شده را وارد نرم افزار چاپ قولنامه مشاور املاک سرو نمایید. لازم به ذکر است که علاوه بر روش بالا می توانید از روی کیبورد سیستم کامپیوتر دکمه میانبر F4 را هم فشار دهید. مزایای ثبت مبایعه نامه در نرم افزار کاربردی چاپ قولنامه مشاور املاک سرو
جستجو در ریز اطلاعات قولنامه های ثبت شده
بایگانی(آرشیو) نمودن قولنامه های ثبت شده
چاپ قولنامه در سربرگ مخصوص مشاور املاک
پیشنویس قولنامه های انجام شده
ضمیمه نمودن اصل مبایعه نامه ها
حذف، اضافه و مدیریت آسان مبایعه نامه 
دکمه های میانبر
F4
برخی از معایب سیستم دستی ثبت مبایعه نامه در مقایسه با سیستم جدید
از بین رفتن کاغذ پس از گذشت زمان
عدم امکان جستجوی سریع در بین ریز اطلاعات
حجیم بودن نگهداری اطلاعات کاغذی
عدم امکان ضمیمه نمودن مدارک
هزینه بر بودن نگهداری مبایعه نامه ها 
نتیجه گیری
به طور کلی می توان گفت ثبت مبایعه نامه یکی از ارکان مهم کسب و کارهای مشاورین املاک  می باشد. در سیستم های کلاسیک  عیب های زیادی از جمله از بین رفتن کاغذ پس از گذشت زمان،عدم امکان جستجوی سریع در بین ریز اطلاعات،حجیم بودن نگهداری اطلاعات کاغذی،عدم امکان ضمیمه نمودن مدارک،هزینه بر بودن نگهداری مبایعه نامه ها   وجود داشت و همین سبب شد تا سیستم کامپیوترجایگزین سیستم های قدیمی شوند.  اگر بخواهیم برخی از خوبی های سیستم نوین را نسبت به سیستم قدیمی مطرح کنیم می توانیم بگوییم: مبایعه نامه  دارای خوبی های  زیادی از جمله جستجو در ریز اطلاعات قولنامه های ثبت شده،بایگانی(آرشیو) نمودن قولنامه های ثبت شده،چاپ قولنامه در سربرگ مخصوص مشاور املاک،پیشنویس قولنامه های انجام شده  و غیره می باشد.    

آموزش,مشاورین,املاک,ثبت,مبایعه,نامه,مبایعه,نامه,جستجو,در,ریز,اطلاعات,قولنامه,های,ثبت,شدهسایر مقالات آموزشی شرکت نرم افزاری آبان رایان البرز :